Gezocht: studenten uit Irak, Iran, Afghanistan, Vietnam en voormalig Sowjet Unie
Gezocht: studenten uit Irak, Iran, Afghanistan, Vietnam en voormalig Sowjet Unie voor medewerking bij een hepatitis screeningsproject in Arnhem onder migranten
In 2008 hebben wij, in samenwerking met de GGD Gelderland Midden een zeer geslaagd hepatitis B en C screeningsproject uitgevoerd onder de Turkse migranten van Arnhem. Inmiddels is berekend, dat screening en vroegtijdige behandeling van migranten met chronische hepatitis B kosteneffectief is. Helaas heeft de overheid tot op heden nog niet besloten, om een algemene screening op hepatitis B en C van alle eerste generatie immigranten uit HBV/HCV endemische landen te implementeren.
Nu willen wij ons richten op migranten uit een aantal landen, die tot op heden nog geen aandacht hebben gehad: Irak, Afghanistan, Iran, Vietnam en landen uit de “oude Sowjetunie”. Dit doen wij middels een informatie campagne en voorlichtingsavonden waar men informatie over hepatitis B en C krijgt in eigen taal.
Wij zijn met spoed op zoek naar studenten die Koerdisch, Arabisch, Perzisch, Dari, Vietnamees of Russisch spreken en ons kunnen helpen tijdens één of meer voorlichtingsavonden over hepatitis B en C.
De informatieavonden vinden plaats op:
17 mei 2011, in Poli Zuid, Marga Klompelaan 6 in Arnhem Zuid van 18.00 tot 21.30
18 mei 2011, in Ziekenhuis Rijnstate, Wagnerlaan 55 in Arnhem van 18.00 tot 21.30
19 mei 2011, in Ziekenhuis Velp, President Kennedylaan 100 in Velp van 18.00 tot 21.30
Medische kennis is een pre maar niet perse noodzakelijk. Reiskosten worden uiteraard vergoed en er zal een vergoeding tegenover staan.
Voor meer informatie: poli infectieziekten Rijnstate ziekenhuis Arnhem, [email protected]