Joep Bos-Coenraad: Spekman-baby
Als bewust jonge nog studerende ouders hebben we weinig te besteden. Dat is geen drama want een baby hoeft niet per se veel duur spul te hebben, als er maar zorgvuldig en liefdevol voor hem wordt gezorgd. Zo denken wij daar tenminste over.
Toch komt het goed van pas dat we met enige regelmaat een lading oude kleertjes krijgen uit onze vriendenkring of via familie. Vaak zitten daar ook nog eens hele leuke kleertjes bij.
Vorige week kregen we weer een zak bruikbaar spul binnen met daarin een stel hele losse, vale paarse, rode, bruine en groene pyjama’s van een soort dunne badstof. Comfortabel moeten ze zeker zijn! Toen we het type pyjama’s uit de zak haalden wist ik het gelijk: dit zijn de pyjama’s die Hans Spekman als baby moet hebben gedragen!
Hans Spekman is Tweede Kamerlid voor de PvdA en staat bekend om zijn gebreide truien. Dat komt hem vooral vaak op kritiek van zijn metroseksuele medemens te staan. Wees mijn gast hoor en spui uw mening. Ik vind het tof. Hans Spekman heeft gewoon de ballen om te dragen wat hij zelf mooi of fijn vindt. Hij hoeft geen tandpasta te verkopen met zijn verhaal. Daarmee onderscheidt Hans zich van zijn regenteske collega’s bij de PvdA en de andere pluche-kleverige partijen in de kamer.
Zo is Hans. Laat zich niet gek maken. No nonsense. Recht voor z’n raap. Staat voor wat hij zegt en laat zich niet omkopen.
Zo is ons kleine mannetje. Als hij in de spiegel kijkt ziet hij een baby. Heeft een hekel aan verkleedpartijtjes, maar als het dan toch moet liever iets dat lekker los zit. Maar belangrijker nog: hij heeft nog geen tandjes. Waarom zou hij proberen tandpasta te verkopen?
We hebben een trotse stoere Spekman-baby.