Nieuwe trap bestuursgebouw blijkt te steil
De nieuwe zeven treden tellende betonnen trap voor de entree van het bestuursgebouw van de Radboud Universiteit is direct weer weggehaald. Meerdere medewerkers gaven aan de trap te steil te vinden, waarop na overleg tussen het cluster Ondersteuning en het Universitair Vastgoedbedrijf werd besloten de trap te vervangen.
foto links: de nieuwe, te steile, trap foto rechts: opnieuw beginnen
Het oude bordes en de stenen treden van de trap, die dateerden uit 1964, waren in een te slechte staat en moesten worden vervangen. Daarop werd besloten om de trap van een betonconstructie te maken. Nu blijkt dat de treden de trap te steil uitvallen. ‘De gekozen uitvoering van de trappartij bleek niet voldoende veilig te zijn’, staat in een mail aan medewerkers van het cluster Ondersteuning.
Opnieuw
Het komende weekend worden er voorbereidende sloopwerkzaamheden aan de ondergrond van de trap uitgevoerd en wordt een nieuwe trap gemetseld. Geen betonconstructie meer dus, maar soortgelijk materiaal als de voormalige trap. Waar de fout precies ligt, is onduidelijk. Het enige dat UVB-adjunct-directeur Michel ter Berg erover kwijt wil, is dat ‘de trap te steil schijnt te zijn.’ Hij geeft aan dat het later nog wordt bekeken hoe de trap te steil kon zijn. Dan is ook duidelijk wat de totale extra kosten zijn.
Volgens Willem Hooglugt, woordvoerder van het college van bestuur, was bij veel gebruikers van het gebouw direct duidelijk dat de trap te steil was. ‘Waarschijnlijk heeft niemand zich dat in het voortraject, bij het zien van de tekeningen, gerealiseerd.’ Naar verwachting zijn de werkzaamheden in week 23 (circa 10 juni) afgerond. /Tim de Hullu