Studenten niet echt bezig met voorbereiden op noodsituaties: ‘Als er iets gebeurt ben ik toch niet te redden in mijn studentenhuisje’
Een noodradio, signaalfluit en houdbaar eten – het is maar een kleine greep uit de lange lijst aan benodigdheden die mensen in huis zouden moeten hebben voor een noodsituatie, waarbij er voor 72 uur geen stroom of water geleverd kan worden. De overheid kwam recent met een bewustwordingscampagne over voorbereid zijn op noodsituaties. Daar hoort ook het samenstellen van een noodpakket bij. Ieder huishouden ontving afgelopen tijd een boekje erover.
Studenten maken zich echter niet bijzonder druk om een mogelijk crisisscenario, blijkt uit een rondgang van Vox over de campus. In veel studentenhuizen belandde de brief linea recta bij het oud papier. Waar dat niet gebeurde, schuiven de studenten de verantwoordelijkheid snel af op andere huisgenoten. Sommigen vertrouwen zelfs op een middeleeuwse overlevingsstrategie: ‘Als je geen schoon water hebt, maar wel biertjes – dan moet je moeilijke keuzes maken’.