[Video] ‘De natuur moet zich naar de maatregelen voor veiligheid schikken’

05 dec 2011

In deze voorproef van op film opgenomen statements voor de discussie Temmen of beheersen? De spanning tussen mens en natuur rond Nijmegen stelt Bert Voortman (Rijkswaterstaat)  dat de natuur zich naar de maatregelen voor veiligheid moet schikken. Jan van der Meer (wethouder van Nijmegen) vertelt dat het Groene Hert laat zien dat duurzaamheid en ondernemen goed samen kunnen gaan.

Temmen of beheersen? De spanning tussen mens en natuur rond Nijmegen – Discussie
Soeterbeeck Programma i.s.m. Centrum voor Ethiek
Woensdag 7 december 2011, 20.00 – 22.00 uur, Aula Radboud Universiteit Nijmegen

De dijkverlegging in Lent en de natuurontwikkeling in de Millingerwaard: in en rond Nijmegen is de spanning tussen cultuur, economie en veiligheid aan de ene kant en natuurbehoud aan de andere kant duidelijk voelbaar. Al deze aspecten zijn belangrijk, maar welke ethische ideeën spelen een rol bij de onvermijdelijke keuzes?

Op film opgenomen statements vormen het startpunt voor gesprekken tussen filosofen, ethici, beleidsmakers, actievoerders en bètawetenschappers over dilemma’s die in de omgeving van Nijmegen spelen: watermanagement, veiligheid en economische belangen. Wat is de verantwoordelijkheid van de burger als het gaat om het geven van ruimte aan de rivier? Begint een beter milieu echt bij jezelf of ligt hier een taak van de overheid? Moet je de natuur temmen of beheersen?

Met o.a.: Toine Smits, Marcel Becker, Martin Drenthen, Wouter Helmer, Kirsten Kuipers, Ben Dankbaar, René Jansen, Bram van de Klundert en Evert van der Zweerde (Lees verder)

Inschrijven

 

 

Geef een reactie

Vox Magazine

Het onafhankelijke magazine van de Radboud Universiteit

lees de laatste Vox online!

Vox Update

Een directe, dagelijkse of wekelijkse update met onze artikelen in je mailbox!

Wekelijks
Nederlands
Verzonden!