Weer granaat gevonden bij universiteit
Bij graafwerkzaamheden voor de sloop van het Ketelhuis aan het Toernooiveld 5 is dinsdag een mortiergranaat uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. Medewerkers van het Instituut voor Toegepaste Sociale wetenschappen moesten tijdelijk hun kantoor verlaten en een gebied van dertig meter is afgezet. Het projectiel is door de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EODD) weggehaald en later tot ontploffing gebracht.
Zo’n tien mensen moesten circa twee uur hun kamer verlaten. Om 10.15 uur kreeg Radboud-calamiteitencoördinator Carlo Buise een melding via het team dat de sloop van het Ketelhuis voorbereidt met graafwerkzaamheden. Om 12.00 uur waren politie en vervolgens de EODD ter plaatse om het projectiel te detecteren en vervolgens op een veldje in Lent tot ontploffing te brengen.
Oktober vorig jaar werd ook al een granaat gevonden bij de universiteit. Toen ging het om een kleine fosforgranaat bij graafwerkzaamheden aan de Erasmuslaan, die door de graafwerkzaamheden al deels verbrand was en daarmee niet gevaarlijk. /Tim de Hullu