Studentenhuisvester blaast ‘ludieke zoektocht’ naar kamer op laatste moment af wegens hitte

30 jun 2025

SSH& heeft de ‘ludieke zoektocht’ door Nijmegen met kans op een studentenkamer op het laatste moment afgeblazen. Niet omdat er veel kritiek kwam op de actie van de jubilerende studentenhuisvester. ‘Het landelijke hitteplan en code rood’ zijn spelbreker', aldus een woordvoerder.

Tijdens de actie Vind de sleutel zouden 150 studenten maandag vanaf 11.00 uur in drie groepen verschillende opdrachten uitvoeren in het centrum van Nijmegen. Onderweg moesten zij hints verzamelen waarmee een code kon worden gekraakt. Inzet: twee kamers in Nijmegen en één in Arnhem.

De actie kan rekenen op felle kritiek. Denigrerend en onmenselijk, stelde de Nijmeegse SP’er Jeroen Visscher, van SP Jongeren eerder. ‘Dit gaat om een basisbehoefte, om wonen. Daar moet je geen spel omheen maken.’ In een opiniestuk op Voxweb vergeleek geschiedenisstudent Zino Duckers de actie met de Hunger Games.

‘Heel ongepast’, vindt ook Gijs Wortelboer van studentenvakbond AKKU. ‘Door het grote tekort hebben veel studenten enorme moeite een kamer te vinden. Hun leven zit op slot, zij zitten allemaal in eenzelfde soort situatie. Door een spelshow te maken rond het winnen van een kamer, zijn zij ineens concurrenten.’

‘Met pijn in het hart’

SSH& wilde de viering van het 75-jarig bestaan luister bijzetten met de opvallende actie, waar een serieuze boodschap achter schuilgaat: aandacht vragen voor het kamertekort onder studenten. Ruim 3.400 studenten staan ingeschreven als woningzoekende. De wachttijd is opgelopen tot gemiddeld 257 dagen, al zijn degenen die meer dan twee uur moeten reizen sneller aan de beurt.

‘Wij wilden met deze actie opkomen voor de student en hun een podium bieden om hun verhaal te vertellen’, zegt de woordvoerder. ‘Maar onze allerbelangrijkste taak als studentenhuisvester is het bieden van een veilige basis. Met deze temperaturen kunnen we dat niet 100 procent garanderen. Dit besluit hebben we met pijn in het hart genomen, maar volledig uit zorg voor de studenten.’

‘Passend vervolg’

Of de voor maandag geplande actie op een later moment alsnog plaatsvindt, kan de woordvoerder niet zeggen. ‘We hebben veel reacties gekregen, zowel kritische als positieve. Ook een aantal studenten hebben hun verhaal gedaan en daar zitten echt schrijnende gevallen tussen. We gaan kijken hoe we en wanneer we dit een passend vervolg kunnen geven.’

De 150 deelnemers zijn zondagavond per mail op de hoogte gesteld van de afgelasting.

Dit artikel van Jeroen Kuitert en Mitchel Suijkerbuijk stond eerder in De Gelderlander.

Leuk dat je Vox leest! Wil je op de hoogte blijven van al het universiteitsnieuws?

Bedankt voor het toevoegen van de vox-app!

1 reactie

Geef een reactie

Vox Magazine

Het onafhankelijke magazine van de Radboud Universiteit

lees de laatste Vox online!

Vox Update

Een directe, dagelijkse of wekelijkse update met onze artikelen in je mailbox!

Wekelijks
Nederlands
Verzonden!